Ana Sayfa Türkiye Marmara Rüya Gibi Bir Hafta sonu Gezisi Avşa Adası

Rüya Gibi Bir Hafta sonu Gezisi Avşa Adası

62
0
Avşa Adası
Avşa Adası

Günübirlik gezi planlamasında özellikle İstanbul ve çevresinde ikamet ediyorsanız en iyi rotalardan biri gezisi olabilir. Rüya gibi bir hafta sonu için bölge özellikle tercihiniz olmalıdır.

Marmara Bölgesi muhteşem gezi destinasyonlarına sahiptir. Bu gezilerinizden biri Avşa Adasına yapılabilir. Gezi öncesi ve sonrası ile burada yapacaklarınıza dair bir planlama bu aşamada çok daha verimli olmaktadır. Özellikle yaz aylarında tatilcilerin adresi olan Avşa Adası gezilecek yerler kadar konaklama, yeme ve içme önemli unsurlardandır. Burada görmeniz gerekenlerin dışında yapmanız ve yaşamanız gereken ayrıntılar ön plana çıkmaktadır. İşte size Avşa ve buradaki gezinize dair küçük ipuçları.

Avşa Adası Gezi Listesi

Kısa süreli bir gezi ile hafta sonu tatilinizi geçirebileceğiniz Avşa Adası konaklama imkanlarının yanı sıra burada muhteşem bir imkanı sunmaktadır. Burada görebileceğiniz yerler şunlardır;

  • Altın Kumsal
  • Çınar Plajı
  • Güvercinlik Koyu
  • Koca Mehmet Yaylası
  • Avşa Adası Limanı
  • Zeytinliköy Köyü
  • Taşmektep Yolu
  • Aşıklar Tepesi
  • Mimoja Plajı
  • Ayazma Plajı
Avşa Adası
Avşa Adası

Altın Kumsal (Altın Plaj)

Deniz keyfi için en güzel yer Altın Kumsaldır. Burası geniş bir kumsala sahiptir ve temiz denizi ile ilgileri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda deniz sporu için önemli adrestir.

Çınar Plajı

Deniz keyfinin bir diğer adresi Çınar Plajı huzur için güzel bir atmosfer sunmaktadır. Manzarası ile kum plaja sahip yer listenize eklenebilir.

Güvercinlik Koyu

Kalabalıktan uzak bir deniz keyfi için Avşa Adası Güvercinlik Koyu önemli bir rotadır. Buraya yürüyüş yapabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Koca Mehmet Yaylası

Avşa Adasının en yüksek kısmı Koca Mehmet Yaylası olarak geçmektedir. Burası doğal güzellikleri ile ünlüdür. Yürüyüşünüzü burada devam ettirebilirsiniz.

Avşa Adası Limanı

Adanın en güzel ve hareketli yerlerinden liman özellikle restaurant ve kafelerin bulunduğu bir yerdir. Burada deniz manzarası ile kahvenizi yudumlarken sevdiklerinizle güzel anılarınıza ortak olabilirsiniz. Buraya ziyaretinizi le doğal olarak bölgeye has olması sebebiyle Avşa Adasında ne yenir sorusuna yanıtlar aranmaktadır.

Zeytinliköy Köyü

Adanın geleneksel köy yaşamını deneyimlemek sizlere iyi gelecektir. Zira buradaki Zeytinliköy Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretinizde köy halkıyla etkileşimde bulunabilir ve geleneksel ürünleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya alımı da burada yapılabililir.

Taşmektep Yolu

Yürüyüş severler için güzel bir rota olan Taşmektep Yolu, doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Burada bisiklet turları düzenlenebilir. Şehir merkezinden bisiklet kiralamak mümkündür.

Aşıklar Tepesi

Adanın en yüksek noktası olan Aşıklar Tepesi’ne çıkarak, muhteşem bir manzara ve fotoğraf fırsatı bulabilirsiniz. Aşıkların adresi olarak gösterilen yer hafta sonları ve tatil günleri oldukça yoğundur.

Avşa Adası Gezi yerleri arasında plajlar ilk sıradadır. Bunlardan biri de Mimoza Plajı olmaktadır. Mimoza ağaçları ile çevrili olması nedeniyle bu ismi almıştır. Ancak çocuklu bir aileyseniz gezinizde Ayazma Plajı tercihiniz olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz