Ana Sayfa Genel Çamaşır Makinesi İçinde Su Kalıyor, Nasıl Çözerim

Çamaşır Makinesi İçinde Su Kalıyor, Nasıl Çözerim

1148
0

Çamaşır makineleri günümüzde en fazla kullanılan teknolojik aletlerin başında geliyor. Evdeki tüm tekstil ürünlerinin yüzde yüz hijyenik hale gelmesinde çamaşır makinesinin rolü büyük. Özellikle de elde çıkılamayacak su sıcaklıklarında yıkanabildiğinden makinede yıkanan çamaşırlar daha hijyenik oluyor. Üstelik daha az su tüketiyor. Bu yüzden çamaşır makinesi kullanmak, çamaşır yıkamada en etkili yöntem olarak öne çıkıyor. Ancak bazı etkenler çamaşır makinesinin kullanımının da bir çile hale gelmesine neden olabiliyor. Özellikle de çamaşır makinesi içinde su kalması, çamaşırların makineden ıslak/su içinde çıkmasına neden oluyor ki bu da makinenin tam verimli kullanılamamasına yol açıyor. Çekmeköy Bosch Servisi merkezinin uzmanları çamaşır makinesi içinde su kalıyor ise ya makinede tıkanma ya da parça arızası olduğu tespitini yapıyor.

Çünkü çamaşır makinesinin temel çalışma prensibi çerçevesinde yıkama programı sonucunda yaptığı sıkma programı ile makinede çamaşırlardan çıkan ve normal program çerçevesinde alınmış olan suyun dışarıya atımı gerçekleştiriliyor. Eğer çamaşır makinesi içinde su kalıyorsa bu makinenin pis suyu dışarıya atımının gerçekleşmesine engel olan bir problem olduğuna işaret ediyor. Sultanbeyli Bosch Servisi merkezi uzmanları bu tip çamaşır makinesi arızaları halinde ilk olarak su tahliye hortumu ya da su tahliye filtresi tıkanıklığı değerlendirmesinde bulunuyor. Çamaşır makinesinin su tahliye hortumu sökülerek, içerisinde yabancı cisim kalıp, kalmadığı kontrol ediliyor. Eğer böyle bir cisim varsa hortumdaki tıkanıklık gideriliyor. Eğer tıkanma meydana gelmemiş ise makine ön panelinde bulunan kapak tırnaklarından çıkartılarak, sökülür. Bu kapağın altında bulunan küçük kapak ise saat yönünde çevrilerek, açılır. Su tahliye filtresi olan bu parçada herhangi bir yabancı cisim olup, olmadığı kontrol edilir. Çamaşır makinesinin su tahliye filtresinde tıkanma varsa giderilir yoksa son olasılık göz önünde bulundurulur.

Çamaşır makinesinin içinde su kalması genel olarak makinenin su tahliyesini sağlayan su tahliye pompa motorunda arızalanma meydana gelmiş olduğu anlamına gelebiliyor. Bu durumda Acıbadem Bosch Servisi merkezi personelleri, makineyi yatırarak, makinenin altından su tahliye pompa motoruna ulaşarak, motoru yerinden sökmektedir. Onarım ile çözülemeyen bu parçadaki sorunlar nedeni ile doğrudan orijinal yedeği takılarak, en kaliteli şekilde arızanın giderilmesi sağlanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz