Ana Sayfa Avrupa Avusturya Viyana Gezi ve Tatil Rehberi

Viyana Gezi ve Tatil Rehberi

299
0
Viyana Gezi Rehberi - Genel

Avusturya’nın başkenti , ’nın da kültür merkezlerinden biri olarak biliniyor. Eğer Doğu Avrupa’yı gezme merakınız varsa Viyana’yı görmeniz gerekenler listesine eklemenizi tavsiye ediyoruz. Viyana’da bulunan tarihi mekanlar ve muhteşem saraylar haricinde ayrıca, Opera salonlarında düzenlenen rezistallere katılarak unutulmaz bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Opera binasında gerçekleşen bu konserler, daha önce hiç tecrübe etmediğiniz bir etkinliği canlı bir şekilde yaşamanıza olanak sağlayacak. 

Ayrıca eğer Viyana’da yemek yiyecek bir yer arıyorsanız mutlaka Şinitzel’in satıldığı yerleri gezmenizi öneririz. Şinitzel Viyana ile bütünleşmiş bir yemektir. Farklı bir şinitzel deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka Viyana’da bulunan restorantları ziyaret ederek burada akşam ya da öğle yemeği yemelisiniz. Viyana şehri tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler arasında Venedikliler ve Cenevizliler bulunmaktadır. Tarihte Osmanlı ve bu medeniyetler birçok kez Akdeniz’de karşı karşıya gelmiş Kıbrıs ve Girit gibi adalarda sıkça savaşmışlardır. 

Viyana’da Gezilecek Yerler


Viyana Gezi Rehberi - Schönbrunn Sarayı

Viyana’da gezilecek yerlere şöyle birer göz atalım. Viyana da bulunan Schönbrunn Sarayı oldukça meşhur saraylardan biridir. Bu sarayın bahçelerini dolaşmak ve eşsiz manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız kesinlikle buraya gelip bu yapıyı görmeniz gerekiyor. Renkli çiçeklerin önünde de birer fotoğraf çekilmeyi de asla ihmal etmeyin. Fotoğraf çekmeyi severlerin en çok uğradığı noktalardan biri olan saray, tarihi açıdan da çok önemli bir merkez.

Viyana - Hofburg İmparatorluk Sarayı

Hofburg İmparatorluk Sarayı bir başka önemli saraylardan sayılmaktadır. Tam çarşı içerisinde yer alan bu saray oldukça eski olmasına rağmen dimdik ayakta durmakta ve imparatorluğu temsil etmektedir. Belvedere Sarayı bir başka saraydır. Mutlaka bu sarayın önünde bir fotoğraf çekilmeli ve bu görüntüyü görmek için oraya gitmelisiniz.

Viyana - Aziz Stefan Bazilikası

Viyana, saraylar haricinde bir de bazilika konusunda da oldukça ünlüdür. Aziz Stefan Bazilikası epeyce büyük ve görkemlidir. Buraya gelerek içeriyi bir de gezmeli ve farklı bir mimarinin oluşturduğu bu yapının nasıl yapıldığını merak etmelisiniz.

Viyana - Prater

Viyana’nın bir de ünlü bir dönme dolabı bulunuyor. Bu dönme dolabın adı Prater olarak geçmekte ve Leopoldstatd meydanında bulunan bu yapının mutlaka görmeniz gerekenler listesinde yer almasını tavsiye ediyoruz. Bunlar haricinde bir de Albertina Müzesi’ni gezmeyi de unutmayınız. Gezerken tarihi mekanların hemen yanında olan hedyelik eşya dükkanlarının pahalı olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Viyana Fotoğraf Galerisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz