Ana Sayfa Türkiye Akdeniz Isparta’nın Zambak Tarlaları

Isparta’nın Zambak Tarlaları

662
0

Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyünde 120 dönüm alandaki zambak tarlaları, hasat döneminde ziyaretçilerine mor renge bürünmüş bir manzara sunuyor. Hafta sonunu fırsat bilen ziyaretçiler güzel manzara eşliğinde vakit geçirerek, mor renkli tarlalarda fotoğraf çektiriyor. Fotoğraf tutkunlarının da ilgi odağı haline gelen zambaklar, bir hafta içerisinde yaklaşık 3 bin ziyaretçiyi ağırladı.

“Bu hafta gelenler zambak ve gül bahçelerini gezebilecek”

Kokulu Köy Projesi Koordinatörü Ali Sağdaş, yaptığı açıklamada, Isparta’da gül ve lavantadan sonra zambağa da turistlerin ilgi gösterdiğini söyledi. Bu durumun yerel halkı memnun ettiğini ifade eden Sağdaş, amaçlarının köye gelen ziyaretçileri memnun şekilde ağırlamak olduğunu kaydetti.

Ispartadaki zambak tarlaları turistlerin ilgi odağı

Ali Sağdaş, “Zambaklar yaklaşık bir hafta daha ziyaret edilebilecek. Bir hafta içerisinde gelen ziyaretçilerimiz gül bahçelerini de gezme imkânı yakalayacak. Kısa sürede çok sayıda ziyaretçi ağırladık. Bu güzelliği görmek isteyen ziyaretçilerimizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Ispartadaki zambak tarlaları turistlerin ilgi odağı

Ziyaretçilerden Mert Arslan, hafta sonunu değerlendirmek amacıyla zambak tarlalarını görmeye geldiklerini belirtti. Ortamın çok güzel olduğunu aktaran Arslan, “Fotoğraf açısından da güzel bir yer. Güzel fotoğraflar çıkarıyoruz. Tatilimizi iyi değerlendirdik.” dedi.

Ispartadaki zambak tarlaları turistlerin ilgi odağı

Mustafa Dinç’se zambak tarlalarının görsel anlamda çok iyi olduğunu belirterek, bu görsel şöleni herkesin görmesi gerektiğini kaydetti.

Ispartadaki zambak tarlaları turistlerin ilgi odağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz