Ana Sayfa Listeler İstanbul Kadıköy’de Gezilecek En Güzel 13 Yer

İstanbul Kadıköy’de Gezilecek En Güzel 13 Yer

952
0

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy, kalabalık nüfusu ve sokakları, caddeleri ve gezilecek yerleri ile yalnızca İstanbul halkının değil, İstanbul’u kısa süreli ziyaret eden çok sayıda turistin de dikkatini çekmeyi başarıyor.Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden Kadıköy’de gezilecek yerler ile keşfedilmesi gereken noktalarına hep birlikte göz atalım.

Kadıköy’de Gezilecek Yerler Listesi

Kadıköy gezilerinizde ister tek başınıza ister sevgiliyle isterseniz ailenizle olsun, listemizde sizlere uygun gezilecek yerler bulabilirsiniz. Listede Kadıköy’de tarihi yerler, ünlü cadde ve sokaklar ile müze ve eğlence yerleride bulunuyor. Şimdi Kadıköy’de gidilecek yerler listemize geçelim.

1

Bağdat Caddesi

Markaların istila ettiği en ünlü caddelerden bir tanesi olan Bağdat Caddesi, Kadıköy’ün en işlek noktalarından bir tanesidir. Alış veriş yapmak isteyen birçok yerli ve yabancı turist genellikle bu noktayı ziyaret ediyor ve markalara bu adres üzerinden erişim sağlıyor. Kadıköy’e bağlı olan Bağdat Caddesi, yaz aylarında nüfusunu ikiye katlıyor.

2

Süreyya Opera Binası

Opera bir dönem sinema gösterimleri içinde kullanılmış ancak sonrasında yine opera olarak hizmet vermeye devam etmiş. Görkemli iç mimarisi ile Kadıköy’de görülmesi gereken yerler arasında.

3Barış Manço Müzesi

Barış Manço Müzesi

Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği ev günümüzde bir müzeye dönüştürüldü. Müzede Barış Manço’ya ait kıyafetler, eşyalar yer alıyor. Müze sanatçı yaşamının dışında yer alan yaşamından da izler taşıyor.

4Bostancı Lunaparkı

Kadıköy’de çocuklarla gezilecek yerler arasında Bostancı Lunaparkı yer alıyor. Eğlence arayanlar ve hoş vakit geçirmek isteyenler için ve arkadaşlarınızla veya Kadıköy’de sevgiliyle gidilecek yerler arasında bulunuyor.

5

Caddebostan Plajı

Bir dönem kullanıma kapatılan plaj, yeniden aktif hale getirilmiş ve halkın kullanımına açılmıştır. Yaz aylarında serinlemek ve keyifli vakit geçirmek adına İstanbul halkının en sık ziyaret ettiği plajlardan bir tanesi olduğunu da görebiliyoruz. Yüzmek, güneşlenmek ve tatilin keyfini sürmek adına binlerce insan burada toplanıyor.

6

Haydarpaşa Garı

3. Selim’in paşalarından biri olan Haydar Paşa’nın isini taşıyan gar, 1908 yılında aktif hale gelmiş ve restorasyon çalışmaları ile birlikte günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Çok sayıda dizi ve filmin çekimleri de hali hazırda burada yapılıyor ve ihtişamlı görüntüsü ile birlikte yabancı turistlerin de beğenisini kazanıyor. Son yangından sonra yenileme çalışmaları halen devam ediyor.

7Boğa Heykeli

Kadıköy ziyaretlerinizde görmeniz gereken yapılardan bir tanesi de kesinlikle Boğa Heykeli’dir. 1864 yılında yapılan heykel, 1. Dünya savaşı esnasında Enver Paşa’ya hediye olarak sunulmuş ve ülkemize giriş yapmıştır. Takvimler 1969’u gösterdiğinde ise şu anki yerine yani Kadıköy’e taşınmıştır.

8Akmar Pasajı

Akmar Pasajı

Kadıköy denilince akla gelen önemli adreslerden bir tanesi olan Akmar Pasajı, kitap, cd ve dvd satışı yapan dükkanların istila ettiği çok şirin bir yer. Hali hazırda cazibesini yitirmeyen ve en az Boğa Heykeli gibi sembol niteliği taşıyan eşsiz bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

9

Fenerbahçe Parkı

Deniz manzarası eşliğinde hafta sonunuzu yeşillikler içerisinde kahvaltı yaparak geçirebilirsiniz. Hafta sonları hava güzel olduğunda park, fotoğraf çektiren gelinler, şehirde nefes almak isteyen insanlar ile oldukça kalabalık oluyor.

10

Özgürlük Parkı

Kadıköy’de gezilecek bir başka park ise Özgürlük Parkı. İçerisinde yer alan parkur ile burada koşu ve yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca piknik ve çocuk oyun alanları sayesinde aileler içinde vakit geçirmek için oldukça güzel bir park. Sık sık yapılan etkinlikler ilede konserlere vs.. denk gelmeniz mümkün.

11Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi

Kadıköy ilçe sınırları içersinde yer alan Göztepe’de konumlanmış olan oyuncak müzesi de en çok ziyaretçi kabul eden adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sunay Akın gibi önemli bir ismin imzasını taşıyan müze, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlere de ev sahipliği yapıyor. 2005 yılında hizmete açılan müze, farklı ülkelerden binlerce oyuncağı gözler önüne seriyor ve özellikle çocuklarınız ile ziyaret edebileceğiniz eşsiz bir müzeye dönüşüyor. Eğer biraz olsun şanslı iseniz Sunay Akın ile sohbet etme fırsatı da bulabiliyorsunuz.

12Osman Ağa Camii

Kadıköy’de yer alan en eski cami olan Osman Ağa Camii, Mısırlı Osman Ağa tarafından 1612 yılında yapılmıştır. Daha sonra ise caminin harap olması sebebi 1811 yılında II. Mahmut tarafından yenilenmiş. Tarihi cami Kadıköy’de gezilecek camiler arasında bulunuyor.

13

Rum Ortodoks Kilisesidir ve 320 yıllık bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1694 yılında yapılan kilise daha sonra gördüğü tadilatlar ile bugünkü görünümünü almıştır

Kadıköy’de gezilecek yerler yazımızın sonuna geldik. Sizlerde Kadıköy’de görülmesi gereken yerleri yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz