Ana Sayfa Genel Kombilerdeki Su Kaçağı Nelere Neden Olur?

Kombilerdeki Su Kaçağı Nelere Neden Olur?

485
0

Kombilerde su kaçağı sorunu yaşandığında da faturalarımızın yükselmesi beklenen bir sonuçtur.

Kombilerde su kaçağı sorunu yaşanması birçok probleme neden olur. Çünkü su kaçağı her koşulda faturaları yükseltir. Kombilerde olması halinde ise iyi ısınanamamanıza neden olur. Baş sorunu bu olmasına rağmen bir diğer sorunu ise su sızıntılar nedeniyle rutubet yaratmasıdır. Kimse rutubetli bir ortamda yaşamak istemez. Siz de kaçağın yerinde tespit edilmesi ve en kısa sürede bulunması için bizi arayın, sorununuzu en kısa sürede ortadan kaldıralım.

Kombiniz zamanla eskiyen tesisatı nedeniyle su sızdırma yapabilir. Bu durum ısınmanızı da etkiler. Bakır borular ve sağlam bir sistemle yapılan tesisat uzun yıllar sorunsuz kullanılır. Ancak kalitesiz malzemeler ve zaman bu sıkıntının birkaç yıl içinde görülmesine neden olur.

ve kısa sürede su kaçağı bulma hizmeti veren firmamız İstanbul’un her yerinde hizmetinizdedir. Noktasal tespit yapan cihazlarımız sayesinde en kısa sürede mobil ekiplerimiz size ulaşacaktır. Mutfak ve banyo gideri tıkanmaları gibi problemlerde de firmamızın profesyonellerine güvenebilirsiniz.

Eviniz Yeni Olsa Bile Kaçak Olabilir

 Tesisatlardaki kalitesiz borular nedeniyle yeni evlerde bile su kaçağı sorunu yaşanması muhtemeldir. Birçok müşterimiz evi yeni yapılmasına rağmen bu sorunu yaşıyor. Bu durumun en büyük nedeni, kalitesiz malzemelerin kullanılması. Evin ilk projesinde bakır boruların kullanılması sorunları en aza indirgiyor ama gene de bir yerde malzemenin kalitesini düşürenler hatalı durumlar yaşayabiliyor.

Eski tesisatlarda ise bu durum daha kötü. Çünkü doğalgaz boruları da dahil olmak üzere birçok tesisat sistemi kaçaklar yüzünden sıkıntı yaratabiliyor. Zaman zaman evinizde böceklerin arttığını fark ediyorsanız muhtelemen size zarar veren bir kaçağınız olmuş demektir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız, bu birikintiler nedeniyle yaşayacağınız böcek istilasını önlemenin ilk yolu olacak. Çünkü evinizi ilaçlatsanız bile kaçağı tamir ettirmezseniz böceklerin üremesi durmayacaktır.

Su Kaçağı Neden Böceklenme Yapıyor?

 • Sinek ve böcekler nemli ortamda çok hızlı şekilde ürer.
 • Su bütün canlılar için hayattır. Doğal olarak mikroorganizmalar için de en ideal üreme mekanıdır.
 • Tesisatlarınızda su sızıntısı varsa çok çeşitli böcek türlerinin de istilası altındasınız demektir.
 • Kaçağı tamir ettirdikten sonra yaptıracağınız ilaçlamayla sorunu çözebilirsiniz.

Gider Tıkanıklığı Kabusunuza Da Son Veriyoruz

Bu tür sorunlar gibi tuvalet ve banyo gideri tıkanmaları da hayatınızı altüst edebilir. Bu durumun çözümü de aslında zamanında müdahale yapıldığında son derece basittir. Tuvalet taşması, giderlerin tıkanması gibi birçok can sıkıcı durum için cihazla su kaçağı tespiti gibi robotik teknikler kullanıyoruz. Böylece zaman kaybı ve stres yaşanmadan soruna anında müdahale ve çözüm yaratıyoruz. Sizlerden istediğimiz bizi çağırmadan evvel aşağıdaki durumlara dikkat etmenizdir.

 • Kendi kendinize tıkanıklıkları gidermeye çalışmayın.
 • Sifonu çekmeniz bazen taşmalara neden olabilir, sorunu büyütebilir bu yüzden bizi bekleyin.
 • Hiçbir suretle tuvalete ped, tuvalet kağıdı, saç, gıda artıkları ve ıslak mendil atmayın.
 • Lavabolara bulaşık götürürken yemek artıklarını temizleyin.
 • Uzun sopalarla tıkanıklıkları açmaya kalkışmayın
 • Sİvri cisimleri lavabonuza sokmayın.
 • Bilinçsiz biçimde kimyasal maddeler ve yöntemler kullanmayın
 • Genel olarak saç ve kıl gibi atıklar, yemek artıkları çıkan lavabo giderlerine bu tür maddeler atmamaya özen gösterin.

Her türlü tıkanma, su kaçağı tespiti gibi durumlar için bizimle iletişime geçin. Sizin için her zaman en iyi hizmeti vermeyi görev edineceğimize emin olabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti konusunda en iyi hizmeti sunan firmamız, sizin için güvenilir bir çözüm süreci yaratacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz