Ana Sayfa Avrupa Almanya Almanya’nın Ortasındaki Tropik Ada

Almanya’nın Ortasındaki Tropik Ada

750
2

’nın soğuk iklimi tropik bir adaya ev sahipliği yapıyor. Tropikal bölgede yetişen ağaçlarından sıcacık deniz suyuna, tropik ezgiler çalan müzik gruplarından incecik deniz kumlu plajına kadar gerçek bir tropik atmosfere sahip bu ‘Tropic Islands’, Almanya’nın Brandenburg kentindeki bir uçak hangarına kurulu.

Burası aynı zamanda Avrupa’nın bu alandaki en büyük tema parkı… Her yıl binlerce kişinin akın ettiği bu ilginç yer günde maksimum 8 bin200 ziyaretçi kapasitesine sahip. Yılda 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayan ‘Tropic Islands’, bu sayısıyla çoğu ülkeye gelen turist sayısını tek başına geçmiş durumda. Yaklaşık 500 kişinin çalıştığı Tropic Islands, 4,400 metrekarelik bir alana yayılan ‘tropik denize’, 200 metrelik kumlu plaja, 140 metre uzunluğunda bir havuza sahip.
Avrupanın ortasındaki tropik ada

Ada, farklı temalarda parkları içeriyor. ‘Yağmur Ormanı’ temalı parkta aralarında bazı nadir bitkilerin de olduğu 600 farklı türe ait yaklaşık 50.000 bitki yer alıyor. ‘Tropik Köy’ temalı bölümde ise Tayland, Borneo, Samoa ve Bali’den geleneksel binaların birebir kopyaları bulunuyor. Dileyen ziyaretçiler ekstra ücret ödeyerek buralarda konaklayabiliyor. 1.200 metrekarelik bir alana ve yer yer bir metreden daha az derinliğe sahip Bali Lagünü’nde, çeşmeler, bir kanal, jakuziler ve iki su kaydırağı mevcut.

‘Amazonia’ adı verilen kısımda ise, iki büyük havuz, güneşlenme alanı, plaj voleybolu ve plaj futbolu alanının yanı sıra bir kiosk ile 35.000 metrekarelik bir açık alandan ziyaretçiler yararlanıyor. Yılın her günü açık olan bu yapay adanın hava sıcaklığı 26 derece, nem oranı ise yüzde 64 civarında. Berlin’in 60 kilometre güneyindeki adaya hem karayolu hem de trenle ulaşım sağlanabiliyor. Eğlence sektöründe dünyanın en önemli tesislerinden biri olan Tropical Islands, su parkları ve atraksiyonlarının tasarım, mühendislik, üretim ve montajında global pazar lideri olan Polin Waterparks ile birlikte kapalı alanda bulunan su parkı için tesisin atmosferini zenginleştirecek bir oyun grubu kurulumuna imza attı.
Avrupanın ortasındaki tropik ada

Tesisin essiz temasına uygun olarak Polin Waterparks tarafından Tropical Islands için özel tasarlanan ve park tarafından Jungle Splash olarak adlandırılan su oyun grubu, 650 metrekarelik genişliği ve 15 metre yüksekliği ile dünyanın ve Almanya’nın en büyük interaktif su oyun gruplarından biri olma özelliğine sahip. Jungle Splash, çocuklar ve yetişkinler için kullanıma uygun toplam uzunluğu 300 metre olan sekiz su kaydırağı ve çesitli atraksiyonlarla özelleştirilerek park ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu. 1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideri konumunda. 105 ülkede 3000’den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks; dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip. 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı yedi yıl üst üste Avrupa’nın en iyi su kaydırağı seçildi.

Avrupanın ortasındaki tropik ada

2 YORUMLAR

  1. Gündüzleri son derece eğlenceli bir yer akşamları ise romantik. Stres atmak için birebir. Eski bir hava üssüymüş burası Zeplin Hangarıymış. Hacim açısından dünyanın 3. en büyük tatil köyü haline çevrilmiş tropik bir ada deneyimi sunuyor. Koronavirüs zamanındaki kalabalık ve bu kadar pahalı bir yerde özen gösterilmemiş olması beni şaşırttı.

  2. Tam bir mühendislik harikası ve Almanya gibi bir yerde tropik ada tatili şansı inanılmaz birşey. Fiyatlar çok pahalı gelmişti ama gelince değdiğini düşünmeye başladım. Kusursuz bir tatil deneyimi oldu çok beğendik eşimle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz