Ana Sayfa Türkiye Karadeniz Kar Manzarası Uzungöl

Kar Manzarası Uzungöl

659
0
Uzungöl
Uzungöl

Kış aylarına girdiğimiz ve ülkemizin büyük kısmına kar yağdığı kasım ayında her yerden gelmeye başladı. Bizde Kar manzarası ile herkesi büyüleyecek ’ü sizlerle paylaşmak istedik.

’un Çaykara ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, bölgede iki gündür etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü. Bölgeyi kaplayan çam ağaçlarının yanı sıra bitki örtüsü ve temiz havasıyla misafirlerine farklı ortam sunan Uzungöl, yılın her mevsimi sadece yöre halkının değil yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.

Hava sıcaklıklarının düşmesine bağlı yağan kar ile kışa özgü muhteşem manzaralar sunan Uzungöl, gölü besleyen dere ve çevresiyle kartpostallık görüntüler oluşturdu.

>Uzungöl karlar altında

Uzungöl karlar altında

Otantik mimarisi, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsünün bir arada bulunduğu Uzungöl’ün karlı manzarası havadan görüntülendi. Kar yağışının devam ettiği turizm merkezi, karın ve doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin ise bugünlerdeki adresi oldu.

Uzungöl karlar altında

“UZUNGÖL KAR YAĞIŞIYLA ZİYARETÇİLERİNE EŞSİZ MANZARALAR SUNUYOR”

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, yaptığı açıklamada, kar yağışı ve soğuk havanın, doğal güzellikleriyle turistlerin ilgi odağı olan Uzungöl’de de etkisini gösterdiğini söyledi. Uzungöl’ün ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunduğunu dile getiren Tok, karın ve doğanın tadını çıkarmak isteyenleri yöreye davet etti.

Uzungöl karlar altında

Uzungöl karlar altındaTok, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için çalıştıklarını da aktararak, yağışın uzun süre devam etmesi ihtimaline karşı ekiplerin hazır olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz